Prevence s kompresí

Lehčí život: prevence s kompresí

Udržujte si život snadný díky preventivní kompresní terapii od JOBST

Kromě lékařského předepisování lze kompresní oděvy JOBST nosit také pro úlevu od bolesti a pro prevenci otoků nohou. Preventivní komprese je zvláště důležitá pro osoby se zdravými žílami a lymfatickými cévami pro snižování rizika vzniku otoků a podobných stavů.

Gradientní komprese: efektivní princip kompresních oděvů JOBST

Gradientní kompresní oděvy mají největší tlak na své spodní části a snižují tlak, když kompresní oděv stoupá po paži nebo noze. To pomáhá podporovat pohyb tekutin, ať už jde o krevní oběh nebo oběh lymfatických tekutin. Jemný tlak pomáhá krevním cévám a lymfatickým cévám snadněji vstřebávat tekutiny a poskytuje úlevu unaveným, bolavým chodidlům, kotníkům, nohám, a působí proti otokům paží a nohou.

Gradientní komprese pomáhá nejen zmírnit příznaky, ale může také pomoci snížit riziko dalších komplikací.

Plochý úplet:

Ploché pletené oděvy jsou oděvy na zakázku, které lze vyrobit tak, aby vyhovovaly složitějším tvarům. Tyto oděvy mají menší roztažnost, a tak obecně poskytují lepší kontrolu otoků než kruhové pletené oděvy. Ploché pletené oděvy se často volí pro končetiny nepravidelného tvaru a pro tyto pacienty s obtížně zvládnutelným otokem.

Kruhový úplet:

Kruhové pletené oděvy jsou pletené na kulatém válci. Jsou to bezešvé a trubkovité tvary oproti zakázkovým oděvům. S trochu větší roztažností jsou nejvhodnější pro pacienty s mírným až středním lymfedémem a normálně tvarovanými končetinami.

Gradientní kompresní punčochy se nepoužívají pouze k prevenci nebo při zhoršení příznaků, lze je také nosit preventivně v případě hluboké žilní trombózy. Gradientní kompresní punčochy (GCS) pomáhají předcházet tvorbě krevních sraženin v nohách vyvíjením různého tlaku na různé části nohy.

JOBST nabízí širokou škálu kompresních produktů pro prevenci a léčbu různých onemocnění, např. žilní poruchy a lymfedém - s různou úrovní komprese, která odpovídá Vašemu životnímu stylu a situaci. Vzhledem k tomu, že žilní a lymfatická onemocnění mohou postupovat, zvyšovat zátěž a zasahovat do každodenního života, jsou velmi důležitá preventivní opatření, včasná diagnostika a vhodná léčba, včetně kompresní terapie.

Zrušit filtr
1- z produktů