Diagnóza

Jobst CZ>Diagnóza

Žilní a lymfatické stavy: Komfort a Úleva, od JOBST

Kompresní oděvy JOBST mohou být velkou úlevou a mohou pomoci při řadě různých žilních nebo lymfatických onemocnění. Bez ohledu na závažnost Vašeho stavu nabízí JOBST odborně navržený produkt, který vyhovuje Vašim potřebám - od drobných problémů, jako jsou těžké nohy, po vážnější stavy, jako jsou žilní vředy na nohou.


JOBST je tu, aby Vám sloužil jako zdroj: Zde se můžete dozvědět více o žilních a lymfatických onemocněních, včetně způsobů, jak je zvládat pomocí gradientní komprese.

 

Jiné typy žilních poruch

Plicní embolie: Blokování tepny v plicích krevní sraženinou. To může někdy vyplývat z DVT, kdy sraženina cestuje až do plic.

Flebitida povrchové žilní trombózy (SVT): SVT je akutní onemocnění, při kterém je tvorba trombu spojena se zánětlivou odpovědí žilní stěny. To může být způsobeno mechanickými, chemickými, biologickými a velmi zřídka infekčními faktory. Nejběžnější formou je primární trombóza v křečových žilách (VV) se sekundárním sterilním zánětem stěny žíly (varicophlebitis).

Posttrombotický syndrom (PTS): Stav po hluboké žilní trombóze způsobený poškozením hlubokých žilních chlopní nebo jejich ucpáním. PTS je častou komplikací HŽT - u každého třetího člověka s HŽT se rozvinou klinické příznaky, jako je chronická bolest, otok a kožní změny na nohou.

Chronická žilní nedostatečnost (CVI): CVI je typické žilní onemocnění nohou. Časné stavy jsou charakterizovány otoky a bolestí, ale pokud onemocnění postupuje, objeví se závažnější příznaky, jako je změna barvy kůže a ulcerace.

Vřed na noze (venózní stázový vřed): Toto je nejzávažnější forma CVI vyplývající z chronicky nedostatečného přísunu kyslíku a živin do tkáně; v nejhorším případě tkáň odumře a vytvoří vřed na bérci.

Pokud si nejste jisti nebo máte další dotazy týkající se žilních onemocnění, je vhodné se poradit s lékařem, abyste zajistili správnou diagnózu a odpovídající léčbu.