Křečové žíly

Jobst CZ>Diagnóza>Diagnóza>Křečové žíly

Co přesně jsou křečové žíly?

Křečové žíly jsou namodralé krevní cévy, často viditelné v zadní části kolena nebo na dolní části nohy a kotníku. Jsou poměrně časté a z dlouhodobého hlediska je mnoho lidí v určitém okamžiku rozvíjí.

Ale co jsou křečové žíly přesně? Jednoduše řečeno, jsou to rozšířené, oteklé a zkroucené žíly, ve kterých žilní chlopně již nefungují správně. Když stojíte nebo sedíte, krev v těchto patologicky změněných žilách již není transportována dostatečně rychle zpět do srdce. To má za následek takzvanou vaskulární kongesci.

Křečové žíly obvykle nepředstavují vážný zdravotní stav. Pro mnoho lidí představují pouze kosmetický problém, zatímco u jiných křečových žil způsobují bolest a nepohodlí. Pokud však toto žilní onemocnění postupuje, může způsobit mnohem závažnější problémy, jako jsou bércové vředy na nohou.

Známky a příznaky křečových žil

Varixy mohou vést k příznakům jako:

  • Těžké a unavené nohy.
  • Bolavé a / nebo oteklé nohy.
  • Svalové křeče v nohách v noci, zejména lýtkové svaly.
  • Suchá a svědící pokožka v postižené oblasti, která může někdy změnit barvu.
  • Křečové žíly mohou také bránit hojení ran v důsledku nedostatečného zásobení tkáně krví.

Pokud se u Vás vyskytne některý z těchto příznaků a lékař doporučuje léčbu, máte k dispozici několik možností. Účinnou metodou pro zmírnění příznaků je například komprese: JOBST nabízí řadu lékařských kompresních punčoch speciálně určených k potlačení křečových žil a dalších žilních příznaků. Pravidelné cvičení a zvedání nohou, když sedíte nebo ležíte, je navíc velmi prospěšné. Pokud stále cítíte nepohodlí nebo máte jakékoli obavy, poraďte se se svým lékařem – ten Vám může dále pomoci.

Jak se však křečové žíly tvoří a co je příčinou?

Jak mohou produkty JOBST pomoci

Zrušit filtr
1- z produktů

to by vás mohlo také zajímat