Naše historie

Jobst CZ>O nás>Historie

Příběh světlejšího života s JOBST

1950
Conrad Jobst založil JOBST v Toledu ve státě Ohio. Conrad se narodil v Německu a byl strojním inženýrem i vynálezcem. Svou rozmanitou odbornost a osobní zkušenosti uplatnil při vývoji přechodových kompresních oděvů, které zmírňují příznaky žilní nedostatečnosti.

1957
Po Conradově smrti jeho manželka, Caroline Jobst, obchod úspěšně rozrostla. Pod jejím vedením rozšířila produktové řady JOBST o oděvy připravené k okamžitému použití, punčochy na podporu spotřebitelů, oděvy z plastické a rekonstrukční chirurgie a punčochy zamezující embolii. Obchod se rozšířil prakticky na všechny kontinenty, protože rostla reputace JOBST kvality.

1953
VARITEX Deutschland - předchůdce JOBST v Evropě - se usadil v Emmerichu na dolním Rýně v Německu a zahájil spolupráci s odborníky na flebologii a lymfologii. V té době byly první kompresní punčochy vyrobeny z ručně ovládaných strojů. Společnost od počátku úzce spolupracovala s předními klinikami specializovanými na lymfologii a flebologii a vyvinula podle terapeutických potřeb a požadavků jednotlivých pacientů ploché pletené punčochy do série i na míru.

1983
Beiersdorf AG, Hamburk, získala VARITEX.

1990
Beiersdorf AG, Hamburk, získala JOBST USA.

1992
Varitex byl přejmenován na JOBST v Německu.

2001
JOBST Německo a JOBST USA se staly přidruženými společnostmi BSN Medical, společného podniku lékařské divize Beiersdorf v Hamburku a Smith & Nephew, London plc. Název společnosti se změnil na BSN-JOBST.

2004
JOBST Germany byl přejmenován na BSN-JOBST GmbH.

2006
Společnost BSN medical získala v roce 2006 společnost Montagu Private Equity, přední investor v oblasti private equity na evropském středním trhu.

2012
Společnost získala EQT VI. EQT je přední skupina soukromého kapitálu v severní Evropě s téměř 1,8 miliardami EUR získaného kapitálu a několika investičních strategií.

2017
Společnost BSN medical získala společnost Swedish Essity AB (dříve SCA), přední světová společnost zabývající se hygienou a zdravím, která vyvíjí, vyrábí a prodává produkty a řešení osobní péče (péče o dítě, péče o ženy, produkty pro inkontinenci a lékařská řešení), spotřební tkáně a profesionální hygieny.

Vize Essity zní: Zvyšovat kvalitu života prostřednictvím špičkových hygienických a zdravotních řešení. Společnost BSN medical spojila své síly s oblastí péče o inkontinenci a vytvořila obchodní jednotku Health & Medical Solutions (HMS), vedenou Ulrikou Kolsrudovou, HMS je spojena do jedné vize - zpřístupnit zákazníkům, pacientům a poskytovatelům zdravotní péče produkty a řešení pro podporu zdravého a aktivního života.

Více informací na: www.essity.com