Compression socks for travelling

Kompresní oblečení na cestování

Snížení rizika srážení krve při cestování

Pokud se těšíte na dovolenou a zasloužený odpočinek, poslední věcí, kterou chcete zažít, je žilní trombóza během cestování! Toto je bohužel riziko, protože dlouhé sezení při cestování letadlem, autem, vlakem nebo autobusem může nohy opravdu zatěžovat. Doba cestování přes čtyři hodiny je bojem o Vaše žíly a nyní, když jsou v dnešní době cesty na dlouhé vzdálenosti stále častější, je důležité přijmout preventivní opatření.

Naštěstí kompresní punčochy pro cestování mohou pomoci snížit otoky nohou a zlepšit průtok krve. Cestování obvykle znamená sedět ve stísněném prostoru s malým nebo omezeným pohybem, doprovázené ztrátou vody v důsledku nízkého tlaku v kabině a nízké vlhkosti v letadlech. Toto je výzva pro Vaše žíly, protože takové stavy mohou zpomalit průtok krve a vést k problémům s krevním oběhem, ke krevním sraženinám a hluboké žilní trombóze (DVT). To se může rychle stát vážným nebezpečím pro Vaše zdraví: Pokud se ponechá bez léčby, může v některých případech vést k plicní embolii (PE), infarktu nebo mrtvici.

Působí proti hluboké žilní trombóze během letů

Krevní sraženiny a cestování spolu často bohužel souvisí, ale existují způsoby, jak snížit riziko vzniku trombózy spojené s cestováním. Pro cestující na dlouhé vzdálenosti je zásadní pít hodně vody – zejména v letadle – a vstávat a procházet se, kdykoli je to možné. Výběr sedadla do uličky Vám například v letadle umožní snadno vstát a natáhnout nohy. Pokud cestujete autem, udělejte si během cesty několik zastávek na místech, kde se můžete pohybovat venku. Můžete také cvičit lýtkové svaly při sezení, jako je pohyb nohou a dolů a vytváření kruhových vzorů. Ty fungují zvláště dobře pro potlačení krevních sraženin v důsledku cestování během dlouhých letů.